Najlepszy ciągnik 125KM. Porównanie TOP 5 modeli. Co wybrać?

lut 24, 2021

Zakup dobrego ciągnika to inwestycja na lata. Dostępne na rynku rozwiązania to modele o bardzo zróżnicowanych właściwościach, które – ze względu na specyfikę katalogów – trudno ująć w konkretnej, wysublimowanej formie. Dlatego wielu potencjalnych nabywców ciągników nie do końca wie, czym dany model się wyróżnia. Szkoda, bo ich liczba jest na tyle duża, że mogą one zadowolić praktycznie każdego inwestora.

Fendt 313 Vario – ciągnik z inteligentnym systemem rozprowadzania energii

Model ten wyróżnia się mocą na poziomie 133 kM. Jak na produkt firmy Fendt przystało, 313 Vario wyposażony został w system DP (Dynamic Performance), który pozwala na inteligentny rozdział mocy pomiędzy poszczególne funkcje ciągnika. Cechą specyficzną tej maszyny jest bardzo duży prześwit, który ułatwia ochronę roślin tzw. upraw specjalnych. Poza tym wyróżnia się ona ciekawie zaprojektowanym i nowoczesnym, funkcjonalnym kokpitem. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że umożliwia on komunikację w czasie rzeczywistym z biurem.

Valtra A134 – kompaktowy sprzęt z potężnymi możliwościami

Czy Valtra A134 to najlepszy ciągnik 125 KM? Tego nie wiadomo! Niemniej dzięki kompaktowej konstrukcji, dużej zwrotności i czterocylindrowemu silnikowi z serii Compact od AGCO Power potrafi on naprawdę wiele (zwłaszcza w budynkach inwentarskich). Warto również podkreślić, że model A134 jest niezwykle łatwy w obsłudze. Wystarczy zaledwie kilka chwil, by sprawdzić w nim poziom paliwa, oleju i innych płynów. W ciekawy sposób rozwiązano też sposób czyszczenia filtrów, dzięki któremu proces ten trwa zaledwie kilka chwil.

John Deere 5125R – funkcjonalny ciągnik do różnych prac

John Deere 5125R to ciągnik przeznaczony dla osób, które lubią komfort i funkcjonalność. Wyposażono go w dużą, panoramiczną szybę przednią, ale też w innowacyjny system amortyzacji przedniej osi (TLS). Maszynę tą wyróżnia również duża masa całkowita, wynosząca aż 8.6 t i olbrzymia ładowność dochodząca aż do 4.3 tony. Ciągnik wyposażono w mechaniczny system amortyzacji kabiny i… 8 biegów, zapewniających efektywne przełożenie momentu obrotowego. Bardzo ważną kwestią jest też duży udźwig dochodzący do 5300 kg i tylne opony grupy 44.

Case IH Maxxum 125 – wygoda, wydajność i bezpieczeństwo

Case IH Maxxum 125 to ciągnik o mocy 125 KM, który oferuje dużą wygodę i bezpieczeństwo pracy. Synonimem tej marki jest chociażby ciekawie zaprojektowany zestaw foteli, dzięki którym można spędzić w kabinie wiele godzin i to bez jakichkolwiek oznak zmęczenia. Poza tym model Case IH Maxxum to gwarancja skutecznego oświetlenia, tak niezbędnego w pracy w warunkach ograniczonej widoczności. Nie bez znaczenia jest też możliwość rozbudowania ciągnika o wiele dodatkowych akcesoriów.

New Holland T6.125 S – synonim wygody jazdy

Model New Holland T6.125 S to coś więcej, niż komfort. Nieprzypadkowo zabudowano w nim podgrzewane fotele i zaawansowany system wentylacji. Ponadto ciągnik wyposażony został w specjalny układ zasilania, dzięki któremu można do niego podpiąć aż 16 niezależnych świateł LED. Na uwagę zasługuje również jego… drapieżny wygląd, wzorowany na tzw. kocich oczach i skrzelach rekina.