Najlepszy ciągnik 250 km. Top 5 Ciągników 250 km. Na które modele warto postawić?

mar 5, 2021

Trudno sobie wyobrazić efektywną uprawę pola bez zaawansowanego ciągnika. W poniższym zestawieniu znalazły się modele, które oferują o wiele więcej, niż tylko moc. Owszem – 250 KM naprawdę robi wrażenie, ale każdy rolnik wie, że moc to nie wszystko. Dlatego w poniższym porównaniu wzięło się również pod uwagę wiele innych szczegółów technicznych i funkcjonalnych.

Fendt 826 Vario – coś więcej niż sprzęt do prac polowych

Fendt 826 Vario to ciągnik, który z pewnością jest czymś więcej, niż tylko zwykłą maszyną do prac polowych. Duża moc wynosząca aż 265 KM robi wrażenie i… idealnie nadaje się do transportu nawet bardzo ciężkich akcesoriów. Nowa generacja ciągników Vario to nie tylko siła, lecz również inteligencja. Wyposażono je np. w szereg rozwiązań, których celem jest zapewnienie optymalnych warunków jezdnych (np. czujnik ciśnienia wewnątrz opon), a także dokładnej obróbki pola (prowadzenie równoległe). Istotna jest również wysoka obciążalność wynosząca maksymalnie 6.5 tony.

Valtra T234 – ciągnik stworzony do wysiłku

Model Valtra T234 to połączenie siły, ale i komfortu pracy. Trzeba przyznać, że moc 250 KM naprawdę robi wrażenie, jednak… na tym możliwości ciągnika się nie kończą. Posiada on np. przestronną i komfortową kabinę, w której duże, miękko zamykające się wnętrze, tworzy odrębną strefę komfortu. Ważnym atutem tego modelu jest też podłokietnik Smarttouch, który zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji ciągnika, w tym możliwość personalizowania jego ustawień.

John Deere 8320 R – klasyczne rozwiązanie do precyzyjnych zadań

Czy John Deere 8320 R to najlepszy ciągnik 250 KM? Tego nie wiemy! Niemniej z pewnością jest to ciągnik dużej mocy, który – dzięki interfejsowi Command Pro, staje się bardzo łatwy w prowadzeniu. Wynika to między innymi z możliwości konfiguracji każdego z jego 11 przycisków. Poza tym John Deere wyposażony został w specjalny system stabilizacji fotela, który kompensuje aż 90 procent ruchów pionowych i radio Apple z funkcją Car Play.

Case IH Optum CVX 250 – kontrola i bezpieczeństwo w jednym

Model Case IH Optum CVX 250 jest idealny do prac, które wymagają zwrotności i precyzji. Ponadto bardzo dobrze się on prowadzi i – co ważne – zapewnia optymalny docisk do podłoża. Producent tego ciągnika wprowadził w nim bardzo ciekawą funkcję sterowania poprzez narzędzie, dzięki której użytkownik może dopasować sposób jazdy do pracy wybranego narzędzia. Ciekawą funkcją jest też możliwość automatycznego sterowania na uwrociu, co znacznie zwiększa dokładność prac i komfort pracownika.

New Holland T7.210 – sprawdzona różnorodność

Model (a w zasadzie gama rozwiązań) New Holland T7.210, to grupa ciągników o bardzo dobrych parametrach pracy. W jej skład wchodzi tak naprawdę aż 14 modeli, które różnią się m.in. sposobem rozplanowania skrzyni biegów. Na uwagę zasługuje również fakt, że każdy z nich poddawany jest zaostrzonym testom, dzięki którym klient finalny może być pewien, że sprzęt ten spełnia wymogi dotyczące odpowiedniego poziomu jakości.