Usługa Siewu Kukurydzy

Umów się na usługę siewu bezpośredniego kukurydzy metodą STRIP TILL

Na czym polega usługa siewu kukurydzy

Oferujemy siew kukurydzy, zbóż, rzepaku a także buraka cukrowego. Siew odbywa się metodą siewu pasowego (Strip Till).
Uprawa Pasowa to innowacyjna technologia uprawy roli dzięki której uprawiamy glebę tylko i wyłącznie w miejscu gdzie jest zasiana roślina. Uprawa pasowa jest wspaniałym zastępstwem dla tradycyjnej znanej wszystkim uprawy orkowej. Polega ona na przecięciu mulczu, spulchnianiu ziemi pod siew, wykonaniu siewu nasion a także podaniu nawozu naturalnego pod korzeń co ma ogromny wpływ na wegetację zasianych roślin, a to wszystko za jednym przejazdem. Dzięki wykonaniu uprawy pasowej zaoszczędzimy bardzo dużo czasu a także pieniędzy. Istotna jest minimalizacja nakładu nawozu. Dzięki uprawie pasowej zmniejszane jest parowanie wody przez to, że nie ruszamy ziemi kilka razy a jedynie jednokrotnie, wschody naszych roślin są dzięki niej bardziej równomierne. Idealnie sprawdza się na glebach o słabszej klasie ziemi a także na wysokiej klasie ziemi. Mikroelementy a przede wszystkim makroelementy są podawane precyzyjnie względem nasion co powoduje całkowite wykorzystywanie ich przez rośliny (nawóz podawany jest tylko w miejsca gdzie będzie rosła roślina dzięki czemu zaoszczędzimy ogromne ilości nawozu).

Jakim sprzętem jest wykonywany usługowy siew kukurydzy?

Usługa siewu kukurydzy w naszej firmie wykonywana jest najnowszym sprzętem rolniczym. Agregat Agro Strip Till Liner jest nowością na rynku rolnym. Agro Strip Till Liner posiada dowolne ustawienie rozstawu sekcji uprawowej dzięki czemu możliwe jest wysianie każdego rodzaju rośliny.
Agro Strip Till Liner jest bardzo wytrzymały, idealnie nadaje się do siewu pasowego, doskonale współpracuje z każdym siewnikiem dostępnym
na rynku rolniczym. Korzystamy z systemu nawigacji satelitarnej dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie zasiane równo,
w idealnym odstępie od siebie. Dokładność tego systemu to około 2cm.
Agro-Line to firma która posiada doskonały sprzęt który umożliwia siew metodą pasową. Dzięki temu zaoszczędzimy masę czasu a także pieniędzy przez zminimalizowanie rozsiewania nawozu który ląduje bezpośrednio przy roślinie. To sprawia, że składniki pokarmowe wykorzystywane są tylko przez rośliny a nie przez chwasty, w przeliczeniu nawozów stosuje się mniej na jednostkę powierzchni. Dzięki wykwalifikowanej kadrze technologów zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy agregat Agro Strip Till Liner. Jest to w pełni modularny agregat który będzie służył przez wiele lat. Umożliwiamy usługę siewu kukurydzy, buraków cukrowych, rzepaków a także zbóż. Gwarantujemy lepszą jakość ziemi, wschody roślin pojawią się nawet w okresach mokrych oraz bardzo suchych. Zwiększone plony o około 12% szczególnie w latach bardzo mokrych lub suchych. Ograniczenie rozwoju chwastów to kolejna z zalet siewu pasowego. Brak orki sprzyja jednak występowaniu samosiewów roślin zasianych przedplonów, dlatego zbyt długie stosowanie metody siewu pasowego wymusza na nas zmianę kierunku uprawy na poprzeczną co jednak nie na każdym polu jest możliwe.

 

Jak wygląda usługa siewu w naszym wykonaniu od podstaw?

W wybranej formie kontaktu ustalamy termin usługi a także różne szczegóły. Zostaje podpisana umowa w której reguluje się zakres działań a także koszt usługi. W podanym terminie kiedy maszyny pojawią się na polu zostaje wykonany przejazd próbny który odzwierciedla resztę pracy. Jeśli przejazd próbny zostanie przez Państwa zaakceptowany, przystępujemy do usługi którą Państwo zamówili.
Reszta usługi zostaje wykonana w takiej jakości jak przejazd próbny.

w
Zlecenie Siewu

Korzystając z wybranej formy kontaktu ustalamy termin wysiewu oraz inne szczegóły.

l
Umowa

Podpisujemy umowę siewu, która reguluje zakres działań oraz koszt usługi.

Przejazd Próbny

Wykonujemy przejazd próbny, który jest odzwierciedleniem tego, jak pole zostanie posiane. Przejazd musi zostać przez Państwa zaakceptowany, aby wykonać usługę do końca.

Wykonanie Usługi

Wykonujemy usługę zachowując jakość próbnego wysiewu