Usługa Siewu Rzepaku

Umów się na usługę siewu bezpośredniego rzepaku metodą STRIP TILL

w
Zlecenie Siewu

Korzystając z wybranej formy kontaktu ustalamy termin wysiewu oraz inne szczegóły

l
Umowa

Podpisujemy umowę siewu, która reguluje zakres działań oraz koszt usługi

Przejazd Próbny
Wykonujemy przejazd próbny, który jest odzwierciedleniem tego, jak pole zostanie posiane. Przejazd musi zostać przez Państwa zaakceptowany, aby wykonać usługę do końca
Wykonanie Usługi

Wykonujemy usługę zachowując jakość próbnego wysiewu

Skontaktuj Się

Agro-LINE

Zadzwoń: +48 502-119-927

Czym jest Uprawa Pasowa?

Pasowa uprawa roli (STRIP TILL) należy do uproszczonej uprawy roli, polega ona na pozostawieniu międzyrzędzi zupełnie bez uprawy roli, a wzruszeniu jedynie pasa przeznaczonego pod rząd roślin, umożliwia wykonanie uprawy roli, nawożenia i wykonaniu siewu w jednym przejeździe.

Strip Till to innowacyjna technologia uprawy roli, wychodząca naprzeciw nowym potrzebom rolników. Narodziła się ponad 30 lat temu, w Stanach Zjednoczonych a od kilku lat rozwija się również w Polsce. Dzięki uprawie pasowej możemy wysiewać rzepak, kukurydzę, buraki cukrowe, zboża, strączkowe, pastewne, warzywa oraz wiele innych.

Usługa siewu rzepaku

Sierpień to doskonały czas na wysiew rzepaku, który trwa aż do września. Należy wobec tego zadbać o to, aby spoczynek zimowy rośliny nastąpił we właściwej fazie jej rozwoju, co zagwarantuje duże plony. Konieczne jest także odpowiednie doprawienie stanowiska. Rzepak do optymalnego rozwoju potrzebuje gleby o właściwej strukturze. Pamiętać trzeba o dobrym zagęszczeniu i rozluźnieniu gleby. Najlepsze efekty pozwala uzyskać siew pasowy rzepaku, czyli nowoczesna metoda wykonywana za pomocą rewolucyjnego agregatu agro STRIP TILL liner.

Siew pasowy rzepaku na zlecenie nowoczesną metodą STRIP Till

Usługa siewu rzepaku przy wykorzystaniu nowoczesnego agregatu agro STRIP TILL liner to najefektywniejsza metoda, nowość na rynku rolnym. Wysiew pasowy sprawdza się w przypadku każdej rośliny, w tym rzepaku. Agregat współpracuje z dowolnym siewnikiem, gdyż można ustawić rozstaw sekcji uprawowej. Wszystko odbywa się w systemie bezorkowym, nie trzeba wykonywać żadnych upraw w okresie od zbioru przedplonu aż do wysiewu. Uprawa pasowa polega na głębokim spulchnianiu wysiewanych pasów roli, bez ingerowania w nią w międzyrzędziach. Roślina potrzebuje do prawidłowego rozwoju mocno spulchnionego podłoża, aby mogła wykształcić system korzeniowy. Z kolei na nieruszonych pasach tworzy się warstwa ochronna, która przeciwdziała erozji gleby. Technologia Strip Till pozwala zaoszczędzić sporo czasu, gdyż w tym samym czasie można uprawiać pasy roli, nawieźć glebę i wysiać nasiona. Agregat uprawowy jest zintegrowany zarówno z rozsiewaczem, jak i siewnikiem.

Siew rzepaku – profesjonaliści

Warto powierzyć to zadanie doświadczonym profesjonalistom, co pozwoli zredukować nakłady finansowe na paliwo i nawóz. Wystarczy zlecić siew na dany termin i podpisać umowę z Agro Line, a pracownik wysieje próbny pas, po czym zrealizuje całe zlecenie. Na korzyść wysiewu pasowego przemawia równomierne wschodzenie roślin, stworzenie im optymalnych warunków do rozwoju (precyzyjna aplikacja nawozu przekłada się na efektywniejsze wykorzystywanie substancji odżywczych), zapobieganie przesuszaniu się gleby. Można liczyć na zniwelowanie problemu z erozją wodną i powietrzną, spowolnienie rozwoju chwastów, szybkie nagrzewanie się gleby i lepsze utrzymywanie przez nią wilgoci.