Usługi Siewu Pasowego

Umów się na usługę siewu bezpośredniego metodą STRIP TILL

Siew
Kukurydzy

Siew
Buraka Cukrowego

Siew
Rzepaku

Siew
Zbóż

w
Zlecenie Siewu

Korzystając z wybranej formy kontaktu ustalamy termin wysiewu oraz inne szczegóły

l
Umowa

Podpisujemy umowę siewu, która reguluje zakres działań oraz koszt usługi

Przejazd Próbny
Wykonujemy przejazd próbny, który jest odzwierciedleniem tego, jak pole zostanie posiane. Przejazd musi zostać przez Państwa zaakceptowany, aby wykonać usługę do końca
Wykonanie Usługi

Wykonujemy usługę zachowując jakość próbnego wysiewu

Skontaktuj Się

Agro-LINE

Zadzwoń: +48 502-119-927

Czym jest Uprawa Pasowa?

Pasowa uprawa roli (STRIP TILL) należy do uproszczonej uprawy roli, polega ona na pozostawieniu międzyrzędzi zupełnie bez uprawy roli, a wzruszeniu jedynie pasa przeznaczonego pod rząd roślin, umożliwia wykonanie uprawy roli, nawożenia i wykonaniu siewu w jednym przejeździe.

Strip Till to innowacyjna technologia uprawy roli, wychodząca naprzeciw nowym potrzebom rolników. Narodziła się ponad 30 lat temu, w Stanach Zjednoczonych a od kilku lat rozwija się również w Polsce. Dzięki uprawie pasowej możemy wysiewać rzepak, kukurydzę, buraki cukrowe, zboża, strączkowe, pastewne, warzywa oraz wiele innych.

Siew pasowy to rodzaj siewu związany z uprawą pasową zapoczątkowano ją w USA. Siew wykonuje się w bezorkowym systemie uprawy. Uprawa ta polega na spulchnianiu gleby w ograniczony sposób. Jest to możliwe dzięki narzędziu agro STRIP TILL liner które działa z każdym siewnikiem dostępnym na rynku rolnym. Cały zestaw to kultywator + rozsiewacz + siewnik. Siew pasowy pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu, a przede wszystkim pieniędzy za paliwo a także nawóz. Przyczynia się również do zmniejszenia parowania wody oraz równomiernych wschodów roślin. Idealnie sprawdzi się w mniej korzystnych warunkach typu gleba silnie przesuszona. Uprawa pasowa to również w pełni wykorzystywanie przez rośliny składników pokarmowych które lądują tylko w miejscu jej zasiania. Ziemia w uprawie pasowej zachowuje bardzo dużą wilgotność a także bardzo szybko się nagrzewa w uprawianych pasach. Siew pasowy ogranicza także rozwój chwastów które nie pobierają nawozów. Jedynym minusem uprawy bezorkowej jest wzrost bujności życia biologicznego w glebie.
Usługi siewu pasowego zaczynamy od kontaktu z naszym klientem który zleca nam usługę. Podpisujemy umowę dzięki której ustalamy cenę, termin a także zakres działań.
Kiedy maszyny są na miejscu wykonujemy przejazd próbny usługi siewu pasowego. Jeżeli efekt tego przejazdu zostanie przez Państwa zaakceptowany wykonujemy usługę do końca w odzwierciedleniu tego jak wyglądał siew próbny. Zalecane jest aby posiadać swój nawóz oraz nasiona do siewu aczkolwiek firma Agro-Line również umożliwia dostarczenie ich.